درباره برند مایکل کورس

مایکل کورس یک برند شناخته شده جهانی است که بیشتر به سبب طراحی کیف ها و ساعت های فوق العاده زیبا خود مشهور شده است که در بیشتر شهر های معروف و مشهور دنیا مغازه های این برند وجود دارند که مستقیما توسط خود شرکت یا شرکای رسمی آن تأسیس و اداره می شوند.

شرکت هولدینگ با مسئولیت محدود کاپری ( نام سابق این شرکت مایکل کورس با مسئولیت محدود) یک شرکت هلدینگ چند ملیتی است که مقرر اصلی این شرکت در جزایر ویرجین بریتانیا می باشد و همچنین دفاتر اجرایی اصلی در لندن و دفتر مرکزی در نیویورک دارد. در حال حاضر مایکل کورس، جیمی چو (Jimmy Choo ) و ورساچه (Versace) سه برند زیر مجموعه شرکت هولدینگ کاپری هستند.

 

تاریخچه شرکت مایکل کورس

در سال ۱۹۸۱ میلادی، رسماً مایکل کورس برند زنانه مایکل کورس خود را در فروشگاه برگدورگ گودمن راه اندازی کرد و همچنین اولین ران وِی (Runway) خود را در سال ۱۹۸۴ میلادی برگزار نمود. در سال ۱۹۹۰ میلادی، او این شرکت را به عنوان کورس مایکل کورس (KORS Michael Kors) ثبت نمود.

متاسفانه در ۱۹۹۳ میلادی پس از ورشکستگی او مجبور شد خط تولید لباس هایش را متوقف کند ولی این اتفاق موجب نشد که او از ادامه ی راه  خود تا رسیدن به آرزوهای بزرگ اش دست بکشد و با تلاش و پشتکار چهار سال بعد خط تولید خود را دوباره راه اندازی کرد.

در سال ۱۹۹۷ میلادی توانست یک خط تولید ارزان قیمت تر را راه اندازی کند و برای بار دیگر به دنیا مد بازگشت. در عین حال وی به عنوان طراح برای دیگر برندهای فعالیت می نمود که در همان سال به عنوان اولین طراح آماده پوشاک زنانه (women’s ready-to-wear ) در خانه فرانسوی سلین شناخته شد.

مایکل کورس خط تولید مردانه (Michael Kors Mens) خود را در سال ۲۰۰۲ میلادی راه اندازی نمود، در واقع تا قبل از آن تنها به تولید لباس های زنانه مشغول بود.  سپس بعد از گذشت مدتی کوتاه به دنبال موفقیت هایی که به دست آورده بود به تولید کیف و کفش زنانه نیز پرداخت که ۲۰۰۴ میلادی مایکل مایکل کورس (MICHAEL Michael Kors) را راه اندازی کرد.

 

بنیانگذار شرکت مایکل کورس

مایکل دیوید کورس (Michael David Kors) یک طراح مد آمریکایی است. وی رئیس افتخاری و مدیر ارشد خلاق برند خود به نام مایکل کورس (Michael Kors) است که در زمینه تولید و فروش پوشاک زنانه و مردانه آماده (ready-to-wear)، اکسسوری، ساعت، جواهرات، کفش و عطر فعالیت دارد.  ولی او به شهرت، ثروت و موفقیت به روشی متعارف دست نیافت و داستان زندگی اش بسیار جالب است. همچنین مایکل کورس به عنوان یک طراح مشهور جهان برنده جایزه اکسسوری لوکس و پوشاک آماده می باشد.

مایکل کورس در ۹ اوت ۱۹۵۹  میلادی در در جزیره لانگ در ایالت نیویورک متولد شد که والدین وی جو هامبورگر (are Joan Hamburger) مدل سابق  و پدرش کارل اندرسون (Karl Anderson Sr) سوئدی تبار که دانشجوی کالج بودند و در ابتدا نام وی کارل اندرسون جونیور (Karl Anderson Jr) بود. وی در مریک، نیویورک (ایلات متحده  امریکا)  بزرگ شد و از دبیرستان جان اف کندی (John F. Kennedy) در بلمورز، نیویورک فارغ التحصیل شد.

 

دوران کودکی

همچنین در دوران کودکی مایکل کورس به عنوان یک بازیگر کودک چند نقش را ایفا نمود که برجسته ترین نقش وی در یک تبلغ تجارتی کورن فلکس به نام لاکی چارم (Lucky Charm) بود. سپس مایکل کورس شروع به تحصیل در زمینه بازیگری کرد، ولی در  ۱۴ سالگی تصمیم گرفت که تحصیلات و فعالیت در زمینه بازیگری را رها نماید تا تمامی تمرکز خویش را صرف تبدیل شدن به یک طراحی مد برجسته نماید.

مایکل کورس در سال ۱۹۷۷ میلادی  از دبیرستان فارغ التحصیل شد و در انستیتوی فناوری مد (Fashion Institute of Technology) شهر نیوریک ثبت نام کرد.  با این حال، او پس از طی تنها نه ماه تحصیلات در کالج را رها کرد و شروع به کار به عنوان فروشنده در یک بوتیک به نام لوتارز ( Lothar’s ) در فروشگاه مشهور برگدورف گودمن (Bergdorf Goodman) واقع در خیابان  پنجاه و هفتم منهتن نیویورک (Manhattan 57th Street) نمود.

 

آشنایی وی با داون ملو (Dawn Mello)

بعد از گذشت مدتی کوتاهی داون ملو (Dawn Mello) مدیر مدِ سابق فروشگاهِ برگدورف گودمن متوجه استعداد مایکل کورس شد.  او را تشویق نمود تا در صورتی که  مجموعه ای از پوشاک خود را تولید کند، به وی این فرصت را خواهد داد تا مجموعه اش را به خریداران برگدورف گودمن نشان دهد. سپس  مایکل کورس مجموعه خود را  تولید نمود و داون ملو به او کمک کرد که در فروشگاه فضای  کوچکی را به طرح های مایکل کورس اختصاص داده شود تا او طرح هایش در آن جا به فروش برساند و در سال ۱۹۸۱ میلادی رسماً خط پوشاک خود را راه اندازی نمود.

 

مشاهده و خرید ساعت مردانه مایکل کورس

 

مشاهده و خرید ساعت زنانه مایکل کورس